Alışveriş Sepeti

Sizin İçin Doğru Kahve Hangisi?

Türk Kahvesi

Türk kahvesi, geleneksel olarak çok sevilen ve tüketilen bir kahve çeşididir. Diğer kahve türlerinden hazırlanması ile ayrılan Türk kahvesinin en belirgin özelliği köpüklü bir yapıya sahip olmasıdır. Sohbet, ikram ya da ziyaretler için vazgeçilmez olan Türk kahvesi, şekerli seçenekleri ile birlikte her kesimin rahatlıkla içeceği kahve olmaktadır. Eğer geleneksel lezzetlerden vazgeçmemek istiyorsanız Türk kahvesi sizin için doğru bir seçim olacaktır.

Espresso

Ana vatanı İtalya olan ve yüksek basınçlı su ile hazırlanan, diğer pek çok kahve çeşidinin de ana malzemesi olan espresso güne farklı başlamak ve gün içindeki yorgunluğunu atmak isteyenler için idealdir. Farklı kahve çekirdeklerinden hazırlanabilen espresso, genelde sert kahve severler tarafından tercih edilmektedir. Tat olarak yoğun, kıvamlı ve serttir. Tıpkı Türk kahvesi gibi özel fincanlarda sunumu yapılmaktadır. Espressodan aldıkları tadın daha fazla olmasını isteyenler tarafından büyük fincalarda da içilebilmektedir.

Americano

II. Dünya Savaşı sırasında İtalya’ya çıkarma yapan Amerikan askerlerinin daha çok espresso içmek amacıyla espressonun içine sıcak su eklemelerinden ismini alan Americano, espresso lezzetini seyreltilmiş bir halde yaşamak isteyenlerin tercihidir. Genelde büyük fincanlarda içilir ve orta – yumuşak bir içime sahiptir. Özellikle espresso severlerin, sık olarak tercih ettikleri bir kahvedir.

Latte

Espressonun süt kreması ile birlikte içilen ve yumuşak içim kahve severlerin sık olarak tercih ettikleri kahve türü olan latte, hem üstüne yapılan art hem de lezzeti ile öne çıkmaktadır. Latte, gün boyunca yumuşak içimi yüzünden pek çok fincan içmeye imkân verir ve her seferinde yumuşak aroması ve eşsiz kreması ile öne çıkar. Sert kahve sevmeyenlerin en çok tercihi olan latte aynı zamanda içine karamel, vanilya, fındık, çikolata gibi şurupların eklenmesi ile farklı kahve çeşitlerinin de hazırlanmasını sağlamaktadır.

Cappuccino

Latte ile cappuccino arasında ince bir fark bulunmaktadır. Latte için kullanılacak krema daha az yoğunluk göstermektedir ancak cappuccino için yüksek yoğunlukta ve bol köpüklü süt kreması kullanılmalıdır. Espresso bazlı olmasına karşılık içerisinde çok az miktarda espresso barındırdığı için yumuşak kahve severlerin tercihi olmaktadır. Üstelik farklı şuruplar ile çocukların da seveceği özel tatlar hazırlanabilmektedir.

Flat White

Latteye çok benzeyen Flat White daha yoğun espressoya sahiptir. Latte örneğin üçte bir oranında
espressoya sahipken Flat White neredeyse yarı yarıya espresso ve süt kreması dağılımı
göstermektedir. Daha yoğun espresso tadı almak isteyenler tarafından tercih edilmektedir.

Filtre Kahve

Kahve severlerin gün içerisinde en çok tercih ettikleri filtre kahve çeşitleri çekirdeklerin sunduğu yumuşak, orta ve sert içim ile birlikte her kesime hitap etmektedir. Ev ve ofis ortamlarının vazgeçilmez kahvesi olan filtre kahveler French Press ya da filtre kahve makinelerinde kolayca hazırlanmaktadır. Sürekli tüketeceğiniz bir kahve arıyorsanız filtre kahve fiyatları ile de öne çıkan, sizin için pratik, hızlı ve doğru kahve olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir